Taimede produktiivsuse üheks olulisemaks tingimuseks on juurte areng. Suurematel ja karvasematel juurtel on suurem imemisjõud, mistõttu suudavad nad paremini mullast toitaineid omastada ja neid rohkem taime jaoks varuda, et see oleks talvehooajaks hästi ette valmistatud.

Kõik oleneb sellest, kui palju jõuavad taime juured arengu käigus neile kättesaadavate toitaineteni ning kuidas taim sügisel oma juurestiku moodustab. Teame väga hästi, et pideva toiduga varustamise eest vastutavad spetsiaalsed bakterid. Kui neid on sügisel juurte arenemise ajal mullas, on taimed paremini toidetud ning neil tekivad rikkalikumad ja juured karvasemad. Toiteväärtuslike Biomas GROW bakterite mõju on tihedamad juured ja suurem süsteemi mass.

Siin on mõned fotod idandatud rapsiseemnetest Bioversio näidistootmispõldudelt Kaunase, Šiauliai ja Mažeikiai rajoonis. Vasakul loomulikud kasv, paremal raps, kus kasutati Biomas GROW-i. Märkate, et maapealne osa ei erine, kuid praegu on olulisem mullas toimuv. On näha, et Biomas GROW-ga näidispõllul domineerivad suurema juurestikuga taimed. Nii saavad taimed (nii raps kui ka nisu) sügisel ja talvel paremini toidetud.

 

Bioversio näidispõld Kaunase rajoonis, vasakul  loomulik kasv, paremal Biomas GROW kasutamine.

Bioversio näidispõld Šiauliai rajoonis, vasakul kolm taime loomulik kasv, paremal kolm taime Biomas GROW kasutamisega.

Bioversio näidispõld Mažeikiai rajoonis, vasakul loomulik kasv, paremal Biomas GROW kasutamine.

 

Väetised on levinud, tuntud ja end tõestanud viis taimede toitmiseks. Samuti teame, et osa kasutamata väetist jääb lahustumata või uhutakse minema. Tänu spetsiaalsetele Biomas GROW bakteritele saame osa sellest leostumisest peatada ja lahustada selle, mis on muutunud lahustumatuks. Sel viisil viiakse varem kasutatud toiduelemendid tagasi taimetoitumisse.

Mille poolest erineb Biomas GROW bakterite toime väetistest? Pärast mulla väetamist hakkab väetis vähenema ja selle kogus väheneb pidevalt, samas kui juurtevööndis olevad bakterid paljunevad ning lisavad pidevalt N, P ja K siis, kui taimejuured neid vajavad. Muuhulgas seovad Biomas GROW bakterid atmosfäärist lämmastikku ja lisavad seda seega mulda.

Lisades standardsele farmitehnoloogiale Biomas GROW, võib saavutada suurepäraseid tulemusi – saadakse 7-9% suurem saak või kompenseeritakse 23% väetiste vähenemist. Katse tulemused saagi ja aasta lõikes on hõlpsasti leitavad Bioversio veebilehelt.